Turistické závody v Bukovanech

Autor: Veronika <>, Téma: Zprávy a zprávičky z akcí, Vydáno dne: 27. 04. 2009

V sobotu 25.4.2009 jsme jeli do Bukovan na Turistické závody. Sraz byl v 8:05 před klubovnou. Dost jsem byla překvapená, kolik se sešlo dětí a především, kolik bylo rodičů ochotných odvézt všechny ty děti tak brzy ráno. To opravdu smekám.

Přijeli jsme na místo kolem 8:30 hod, a protože prezence byla do 9:00 hod, tak jsme měli celkem dost času. Napětí stoupalo, ještě poslední informace o buzole… Páni, jak se to s ní vlastně zachází?? :-) Ale i to jsme vyřešili! Ukázali, vysvětlili. Někdo také chtěl zorientovat mapu. Jó, ale to si vybral špatného člověka (mě), protože já nepoznám mapu, natož to, kde by asi tak mohl být sever. Ale to jsme také dokázali. Má rada Mikovi zněla, buď ať jde za Matějem, nebo se může orientovat podle hvězd. Tak prý za Matějem . I když netuším, proč? Hvězdy jsou také dobrý, nebo ne?
  Bukovanský organizátor celé akce byl trošínku nervóznější, ale každopádně chvilku po 10. hodině se mohlo vyběhnout! Jako úplně první vyběhla do terénu Mirča! Vylosovali jí startovní číslo 1. Drželi jsme jí všichni palce, pak už to šlo postupně. Na trase závodníky čekala orientace, nějaké ty uzlovačky, poznávačky, plížení, museli se dostat z místa A do místa B po laně, prostě museli dokázat, že do přírody umí zapadnout. Ovšem, jako nejtěžší se ukázalo být doplnit odpovědi na ta správná místa do záznamového bloku, tam jsme utržili nejvíce chyb. Třeba jako když někdo správně poznal na obrázku třeba Pražský orloj, ale zaškrtl to do políčka, kde měla být správná odpověď: Muchomůrka tygrovaná. :o)
  Pro mnohé to byla zcela nová zkušenost, přesto se ve velké konkurenci neztratili!!! Získali jsme 1. místo v kategorii Ženy. To získala Míša Kofroňová. Míša se přišla vlastně jen kouknout, ale nakonec se rozhodla běžet a takhle skvěle to dopadlo. Těch prvních míst jsme měli několik, také druhá a třetí místa. Takže obrovský úspěch mezi favorizovanými závodníky z Bukovan.
  Máte můj obrovský obdiv a také dík, že jste byli ochotní vstát, přijít a běžet.