Aktualizace stránek provedena v úterý 19. června 2018

Zprávy a zprávičky z akcí

MegaAkce

Takhle ji nazvala Markéta. Přestože akce typu výprava do aquaparku do Weidenu bývala vždy alespoň lákadlem pro všechny a také jsme v hojném počtu jezdili, tahle akce zůstala bez povšimnutí. V pátek, den před odjezdem, jsem ještě uvažoval, že ji zruším, ale na konec jsme se do bazénu vydali. Domluvil jsem se se Smajlíkem a Markétou, že se sejdeme v sobotu ráno u školy…

   Společně jsme odjeli autem do Chebu. Odtud vlakem po železnici do Marktredwitzu, kde jsme čekali na přestup do Weidenu. Rozhodování ve třech není až tak složité a náročné a tak trvalo jen chviličku (asi hodinu), než jsme se rozhodli, co budeme dělat a kolik času kde strávíme. Nejprve jsme pomalu prošli městem, tedy konkrétně přes náměstí, jeden nejmenovaný prošel i obchodní dům (co tam měli, se zeptejte Smajlíka) a hledali jsme bleší trh, který tu měl podle nějakého internetu být. Samozřejmě jsme si nezapomněli rozdat čísla, abychom se mohli kontrolovat, jestli se někdo neztratil. No párkrát jsme se třeba u čísla sedm zasekli. Ale naštěstí jsme všichni dorazili k bazénu. Jindy zaplněné parkoviště dnes zabíral autobus ze Sokolova fy Vyskočil. Vlastně od samého rána bylo všude liduprázdno... Jindy (když nás jezdilo třeba čtyřicet bez třiceti) byl plný už vlak z Chebu a dnes jsme cestovali skoro sami. Stejně tak i přípoj do Weidenu.
Tak, jak bylo prázdné parkoviště před bazénem, zel prázdnotou i uvnitř. Ještě že uvnitř bylo těch čtyřicet dva Čechů, nebo kolik se jich vejde do autobusu Vyskočil, protože jinak by si dnes bazén na sebe nevydělal.
   Začali jsme vodním proudem, abychom se pěkně rozproudili a to se nám také povedlo. Někteří byli pod vodou víc, než by si asi přáli, ale to už k tomu patří. U některých členů má člověk pocit, že jsou chobotničky, nebo že mají alespoň tolik rukou. Každý si prošel to své. Využili jsme vířivky, tobogán, skokánek, plavecký bazén, jeskyni… Někteří si stačili všimnout i holek, které se tady pohybovaly. Zvláště jedné v bílých plavkách :o) Před odchodem jsme se ještě posilnili v bistru. Cosi, mňam, jídlo a zakončili jsme to nanukem.
   Po 3 hodinách jsme tedy opustili bazén a vydali se na vlak. Už na nás čekal (tedy hned za zatáčkou) a odvezl nás do Marku(ještě něco). Tam jsme měli hodinu volno, tak jsme se ohřívali venku na sluníčku. Smajlík psal Markétě do cancu a aby měl dost energie, dodávala mu ji Markéta škrábáním zad. To by člověk nevěřil, jak může být psaní do cancu provázáno se škrabotem zad. Já to viděl na vlastní oči! Když se neškrábe, pero nepíše… :o) Také jsme potkali paní učitelku Plachou, která nezabloudila někde v nějakém Labyrintu, nebo co, a cestovala zpět domů. Ještě poslední kontrola jízdenky a pasu od celníků a už přijíždíme do Chebu.
   Naše cesta však nevede rovnou do Sokolova, ale vypravujeme se ještě k rozhledně na Zelené hoře. Když jsme zde byli naposledy, byla obrovská mlha a dnes nádherně svítí sluníčko a bude pěkný výhled. A také ano. Pohled, který se nám dnes naskytl, byl nádherný. Ale ani zde naše cesta ještě nekončí. Kličkujeme po silnici směr Liboc. Za necelou půlhodinu jsme na místě, procházíme místem, kde bylo vybudováno bývalé skautské tábořiště střediska Dýmka. Procházkou v lese dnes naši MegaVýpravu končíme. Zapomněl jsem po každé druhé větě psát, že jsem dnes stále, pořád, opakovaně, ale hlavně všechno, fotil. Od lidí, přes vodu, kytky, zvířátka, letadla, vlaky… zkrátka všechno. Pak už jsem se ale musel krotit, protože mi zůstalo na kartě místo jen na 1000 fotek.
   Musím říci, že tak, jak se mi ani v pátek, ani v sobotu ráno vůbec, ale vůbec nechtělo, byl jsem moc spokojený a rád, že jsme vyrazili. Byla to zkrátka super MegaAkce.

| Autor: Matěj | Vydáno dne 19. 05. 2007 | 4895 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Náhodný obrázek
Výprava do Prahy 2011 - 22
Sobota 25.6.2011
zobrazení: 1685
známka: 0
Přihlášení / Registrace

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server