Aktualizace stránek provedena v úterý 19. června 2018

Pohodové čtení

Ježíškova cesta

JežíšekV čase předvánočním (což je asi tak od ledna do prosince… :o) si neodpustím malinkou zmínku o další pěkné možnosti/aktivitě pro děti. Jak známo Ježíšek bydlí na Božáku, tedy jako na Božím Daru, odkud nám vozí dárečky a posílá nám ty suprové vánoční pohledy. Ale zde je také možnost se dozvědět něco více…

  Na Božím Daru je vybudována takzvaná Ježíškova cesta. Jde o to, že si děti (v mém případě dnes i dospělí :o) mohou Zastávkavyzvednout kartu pro úkoly a vydat se touto cestou po zastávkách kolem Božího Daru. K dispozici je menší okruh dlouhý 5600 metrů (což je 16000 dětských kroků) se 7 zastávkami, nebo delší okruh dlouhý 12900 metrů (což odpovídá 36857 dětských kroků) se 13 zastávkami.
  Cesta vede lesem, po pěkné cestě, u každé zastávky je boudička s informacemi o nějakém Ježíškově pomocníkovi. Například Královna Větrule, Netopýrek Pírek, Hvězdulka, Ťápula, Skřítek Pořádníček, Poštísko a další. Zde se také nachází otázky, na které děti odpoví do svéhoProlézačka zápisníčku. Vedle každé zastávky je nějaká ta dětská miniatrakce jako třeba houpací koník, houpačka, prolézačka… Po vyblbnutí se můžeme podívat na cedulku, kolik kroků je to do další zastávky a vydat se na cestu.
  V cíli čekají odměny za prošlé trasy a zodpovězené otázky. Podle délky trati, věku dětí a také podle toho, kolik správných odpovědí je na kartě, každý v cíli získá nějaké drobné, ale moc pěkné dárky.
  Předpokládám, že se tam s oddílem také vydáme, ale kdyby někdo nechtěl čekat, může se vydat na cestu kdykoliv. Projít trasu je možný každý den v roce… Tak naviděnou u Ježíška.


| Autor: Matěj | Vydáno dne 02. 11. 2008 | 4075 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Náhodný obrázek
LP 2014 - druhý týden - 128
LP 2014 - druhý týden
zobrazení: 431
známka: 0
Přihlášení / Registrace

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server