Aktualizace stránek provedena v pátek 27. listopadu 2022

2011 - Vesmírná odysea

3. hrací den...

Byl povolán doktor Heywood Floyd a další vědci, aby monolit prozkoumali. Zjistili, že monolit není vyroben ani přírodou, ani člověkem, nýbrž mimozemšťany. Monolitu dali jméno MAT-1, zkratka Magnetické Anomálie Tycho - 1. Trvalo nějaký rok, než se děj našeho příběhu zase posouvá… Pětičlenná posádka vesmírné lodi, v čele s kapitánem Davidem a zástupcem Frankem, začala první cestu k Saturnu.

  Raketoplán jménem Discovery řídí počítač s umělou inteligencí HAL 9000. Vše probíhalo dobře, ale někde u Jupitera, na narozeniny kapitána Davida, HAL oznámil možnou závadu jednotky AE-35, která nasměrovává anténu raketoplánu na Zem. Pokud by přestala pracovat, spojení se Zemí se přeruší. Bylo tedy nutné vadnou jednotku vyměnit. V laboratoři však David s Frankem zjistili, že pracuje výtečně. Jednotku vyhodili do koše a nechtěli se tím již zabývat. O několik hodin později HAL oznámil další možnou poruchu jednotky AE-35. Frank ji jde opět vyměnit, ale to se mu stalo osudným. Když vyměňoval jednotku, jeho kapsli (stroj, který slouží ke krátkým procházkám vesmírem) HAL nasměroval pryč do vesmíru. Franka Dave již nemohl zachránit. Dave začal pomýšlet na možnou poruchu HALu a na Zemi již o něm také začínají pochybovat. Rozhodl se probudit ostatní z hibernace. HAL nejdřív nechtěl předat manuální ovládání, ale poté, co mu Dave pohrozil, že ho odpojí od systému, mu ho předal. Dave zjistil, že všichni tři z posádky jsou mrtvi - HAL jim odpojil životní funkce. HAL začal odpojovat všechny přístroje - kyslík a klimatizaci. Dave se zachránil v jedné komoře, kde byl i skafandr. Pomocí toho se dostal k systémovým obvodům HALu a začal ho po jedné zásuvce odpojovat od systému. Hal ho přemlouval, aby toho nechal, ale bylo to marné. Poté opět obnovil kyslík, klimatizaci a spojení se Zemí. Těla tří vědců vypustil do vesmíru. Poslal k zemi zprávu o tom, co se stalo.
  Je tedy nutné poslat další průzkumnou výpravu, která se pokusí nejen zachránit Davida, ale také pokračovat k Saturnu. Patnáctičlennou posádku tvoří Zelený a Černý tým. Zdá se, že úspěch celé výpravy závisí i na pouhých maličkostech. Například na tom, jak se bude jmenovat raketoplán. To je první úkol pro každý tým. Dále je nutné najít lapače signálu, které byly v letadle, které se zřítilo v blízkosti základny ChaPoBoSky. Každý tým tedy bude mít za úkol najít co nejvíce těchto lapačů. Také se zdá, že monolit vysílá signály, které jsou schopny ovlivňovat i funkci mozku a proto je nutné sestrojit nové skafandry, které ochrání především hlavu a mozek v ní. To je další úkol týmů. Je nutné, aby celý tým měl stejné skafandry.

| Autor: Matěj | Vydáno dne 05. 08. 2011 | 2744 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Náhodný obrázek
JP 2014 #2 - 187
Sedm olympijských dní #2
zobrazení: 1035
známka: 0
Přihlášení / Registrace

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server