Aktualizace stránek provedena v úterý 19. března 2019

Obecné informace

Rozloučení s Galénem

Dovolte mi jen kratičkou zmínku o Galénovi. Jak jsme již psali, Galén nás navždy opustil 13. února 2013 ve věku 88 let. Vzpomínek na něj mám a máme plno. Vydalo by to na velkou knihu.

  V sobotu 23. března se konalo rozloučení s přáteli a kamarády. V modlitebně Českobratrské církve evangelické v Praze ve Vršovicích se kromě rodiny sešli ještě kamarádi z klubu KPN (Klub Přátel Nerozlučných), spolupracovníci, přátelé rozličných organizací pracujících s dětmi, bratři a sestry ze sboru a z dob skautování Galéna a jeho rodiny. Slyšeli jsme mluvit pana faráře, který ho také dobře znal. Jeho slova byla výstižná a milá. Stejně tak o Galénovi mluvili i jeho kamarádi a spolupracovníci. Například bývalý šéfredaktor časopisu ABC, kde Galén v šedesátých letech pracoval. Uvědomili jsme si, kolik toho vlastně po Galénovi zůstalo a co všechno by nebylo, nebo se nestalo, kdyby Galén tak usilovně nepracoval. Krásné prostředí modlitebny a atmosféra v ní byla opravdu vhodným a náležitým místem pro poslední rozloučení. Během služby zaznělo několik duchovních veršů za doprovodu zvuku varhan a houslí.
  Myslím, že poslední tečkou za celým obřadem, kterou vybrala rodina, byla absolutně správně a krásně vybrána skautská večerka, která zazněla z úst všech přítomných. Galéne, dobrou noc a mnoho sil při konání dobra v jiném světě.

| Autor: Matěj | Vydáno dne 24. 03. 2013 | 1388 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Náhodný obrázek
LP 2012 - 112
Druhý týden tábora LP 2012
zobrazení: 890
známka: 0
Přihlášení / Registrace

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server